12.03.2018

Wyspa dla edukacji

Mają być cztery komplety edukacyjnych rzeźb drewnianych, przedstawiających ryby słodkowodne, ptaki wodne, wydry i bobry.

To wszystko na wyspie na dolnym stawie w Zielonej. Na dofinansowanie utworzenia ścieżki edukacyjnej Kalety złożyły wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Miasto wnioskuje o 13 tys. zł.

Na wyspę będzie się można dostać za pomocą kajaków lub rowerków wodnych. Dzięki dużym i przestronnym modelom, które mają powstać szczególnie z myślą o dzieciach, będzie można poznać gatunki zwierząt zamieszkujących lokalne środowisko.

(mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.