07.12.2018

Wyszedł z siebie

Młodsze przechodzą ją co kilka tygodni, starsze co kilka miesięcy. Wylinka jest naturalny sposobem rozwoju ptasznika.

Na timelapsie pokazano blisko 2-godzinny proces "wychodzenia z siebie", czyli linienia ptasznika białokolanowego. Pająk zrzucił stary pancerz osłaniający większą część ciała i oskórek z odwłoku. U odwróconego na plecy ptasznika widać wyraźnie sporej wielkości kły jadowe. Są czarne, a po wylince barwy kremowej.

Acanthoscurria geniculata to jedne z większych ptaszników. Długość korpusu dorosłego pająka wynosi 7-9 cm, z rozpostartymi odnóżami zwierzę liczy nawet do 20 cm.

Ptaszniki białokolanowe występują w Brazylii. Ze względu na ciekawe ubarwienie i temperament są popularne wśród hodowców pająków. Ten na filmie należy do 8-latka z Tarnowskich Gór. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.