•  Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na przejściu przez ul. Wyszyńskiego w rejonie przy ul. Skrzypczyka. Na razie zmienia się tylko jedno - rośnie liczba ofiar.
     Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na przejściu przez ul. Wyszyńskiego w rejonie przy ul. Skrzypczyka. Na razie zmienia się tylko jedno - rośnie liczba ofiar. Fot. Jacek Tarski
08.12.2019

Wyszyńskiego – przejść przez pasy i nie zginąć

W ubiegłym roku zginął tam kierowca, niedawno został potrącony 14-latek. Chodzi o feralne skrzyżowanie ul. Wyszyńskiego z ul. Skrzypczyka w Tarnowskich Górach. Było pismo mieszkańców okolicznych ulic, wizja lokalna, są nowe wypadki.

Na Wyszyńskiego w ogóle nie ma przejścia dla pieszych, które można pokonać bez strachu. Do potrąceń pieszych dochodzi tam regularnie. Najgorzej jest przy skrzyżowaniu ze wspomnianą ul. Skrzypczyka – ponieważ trudno z niej wyjechać, kierowcy tracą cierpliwość lub źle oceniają prędkość…


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2019 z 10.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.