•  Osiedle Wieczorka pięknieje. Pytanie, kto za to zapłaci i jak zakończy się sprawa w prokuraturze.
     Osiedle Wieczorka pięknieje. Pytanie, kto za to zapłaci i jak zakończy się sprawa w prokuraturze. Fot. Archiwum UM
05.03.2019

Wyłudzili miliony złotych dotacji?

Miasto traci miliony złotych. Do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Chodzi o oszustwo, wyłudzenie dotacji i poświadczenie nieprawdy. Dla piekarskich samorządowców termomodernizacja os. Wieczorka może się źle skończyć. Z finansowymi konsekwencjami muszą się też liczyć mieszkańcy.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Piekarach Śląskich pozyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na kompleksową termomodernizację 74 budynków. Na każdy złożono odrębny wniosek. – To prawie 50 mln zł, w tym 30 mln zł to premia inwestycyjna, czyli dotacja bezzwrotna –…


Artykuł ukazał się w GWARKU 10./2019 z 05.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.