•  OKKS Orzech, brązowi medaliści XII edycji turnieju wraz z wójtem Ożarowic Grzegorzem Czaplą oraz organizatorem zawodów Błażejem Lubosem.
     OKKS Orzech, brązowi medaliści XII edycji turnieju wraz z wójtem Ożarowic Grzegorzem Czaplą oraz organizatorem zawodów Błażejem Lubosem. Fot. Archiwum
03.12.2018

XII Silesia Basket Cup

Sześć zespołów wzięło udział w XII edycji turnieju koszykówki Silesia Basket Cup. 24 listopada odbył się na sali sportowej Szkoły Podstawowej w Ożarowicach. Zwyciężyli debiutanci, czyli Batory Warriors Chorzów.

– Turniej odbywa się od kilku lat, ale ta edycja pod wieloma względami była wyjątkowa. Rywalizacja już od pierwszych meczów była bardzo zacięta, a o wynikach decydowały dogrywki. Turniej miał naprawdę wysoki poziom. O ile na początku Silesia Basket Cup zawodnicy często skrzykiwali się kilka dni wcześniej, teraz biorą w nim udział zespoły, które systematycznie trenują, mają własne stroje i grają w ligach amatorskich. Zresztą zainteresowanie udziałem było spore i kilku drużynom musieliśmy odmówić. Za pół roku w Orzechu zrobimy turniej na więcej drużyn – mówi organizator Błażej Lubos.

Bardzo dobrze zaprezentowała się młoda drużyna koszykarzy z Ożarowic czyli Ożarowickie Katy, która ostatecznie zajęła VI miejsce, ale do końca była groźnym przeciwnikiem. Z kolei OKKS Orzech tym razem zajęli III miejsce. Przechodni puchar, bo taka jest tradycja turnieju, trafił do debiutantów z Batory Warriors Chorzów. W finale pokonali Fusy z Legionów Bytom. – Po pierwszej połowie chorzowianie prowadzili 16:12. W drugiej połowie szybko zwiększyli przewagę do 18 pkt., po czym po celnym rzucie zdobyli tzw. "trójkę". Zawodnicy z Bytomia próbowali ich gonić, ale ostatecznie w turnieju zwyciężyli Chorzowianie 31:25 – relacjonuje Błażej Lubos. Pozostałe miejsca zajęli: Bez Nazwy Klucze (IV) i Jenoty Koszęcin (V).