•  Chór Fresco wystąpił na prestiżowym festiwalu w Krynicy.
     Chór Fresco wystąpił na prestiżowym festiwalu w Krynicy. Zdjęcia: archiwum chóru, archiwum K. Gołofit
30.12.2018

Życzenia od Karoliny Gołofit

Karolina Gołofit jest dyrygentką chóru Fresco. Ten rok prowadzony przez nią chór na pewno może zaliczyć do udanych. Świętował piąte urodziny, w sierpniu wystąpił na 52. Festiwalu Jana Kiepury w Krynicy. I to na prestiżowym, wieczornym koncercie “Aria dla Krynicy”.

Chórzyści tarnogórskiego chóru wystąpili ze znanymi solistami oraz Orkiestrą Wiedeńskich Solistów. Całością dyrygował Jaroslav Kyzlink, dyrygent Opery Narodowej w Pradze. I mimo że chór jest amatorski, dotrzymał kroku zawodowcom. W Krynicy Fresco zaprezentował się w nieco poszerzonym składzie: wspomagało go kilku chórzystów z innych tarnogórskich chórów, jak również pasjonatów śpiewu chóralnego.

– Rok 2018 był dla mnie rokiem pełnym nowych doświadczeń, nieoczekiwanych wyzwań artystycznych, a jednocześnie rokiem, w którym udało się zrealizować zamierzone cele. Życzyłabym sobie, by rok 2019 był równie ciekawym i pięknym czasem w moim życiu – mówi Karolina Gołofit, która jest w trakcie przeprowadzki i żegna się z Tarnowskimi Górami i z chórem Fresco.

Czego życzy innym w nadchodzącym roku? – Tarnogórzanom, redakcji oraz czytelnikom Gwarka, dyrekcji Państwowej Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach, nauczycielom, rodzicom i uczniom, przedstawicielom Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz wszystkim tarnogórskim chórom życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, sukcesów w pokonywaniu kolejnych kroków w życiu zawodowym i artystycznym. A moim kochanym chórzystom z Fresco dziękuję za ten obfity w sukcesy i wydarzenia artystyczne rok i życzę satysfakcji z dalszego, czynnego uczestnictwa w chórze, mnóstwa sukcesów, radości ze wspólnego muzykowania i spędzania czasu w tak wspaniałym gronie. Do siego roku! – odpowiada Karolina Gołofit.

Agnieszka Reczkin


Artykuł ukazał się w GWARKU 1/2019 z 31.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.