• Podczas strażackiej służby.
    Podczas strażackiej służby. Fot. Archiwum P. Zwarycza
23.08.2017

Z aparatem do pożaru

Jako jedyny w województwie śląskim ma oficjalną zgodę komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej na fotografowanie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Ale nie interesuje go sensacja. Chce pokazać codzienną pracę swoich koleżanek i kolegów. Bo mł. kpt. Piotr Zwarycz sam też jest strażakiem.

Przyznaje, że jako młody chłopak marzył, by zostać zawodowym żołnierzem. Jednak miał pecha. Chętnych na uczelnie wojskowe było tak wielu, że na dwa lata wstrzymano nabór. Akurat wtedy, kiedy skończył technikum. – Ktoś podsunął mi wtedy pomysł, żeby iść do szkoły…


Artykuł ukazał się w GWARKU 34/2017 z 29.08.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.