• Grzegorz Bien z Marią Ożgą i burmistrzem Kalet, Klaudiuszem Kandzią.
    Grzegorz Bien z Marią Ożgą i burmistrzem Kalet, Klaudiuszem Kandzią. Fot. Archiwum
03.11.2015

Z Gastronomika do telewizji

Grzegorz Bien z Kalet został zwycięzcą II edycji programu kulinarnego “8 smaków Europy”, emitowanego przez TVS. Okazał się najlepszy, spośród 16 osób biorących udział w rywalizacji. Jego sukces jest tym bardziej spektakularny, że był najmłodszym uczestnikiem programu.

Hanna Kampa 

Grzegorz ma 18 lat. Jest uczniem Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Tarnowskich Górach, gdzie kształci się w zawodzie kucharza. O gotowaniu opowiada z wielkim zaangażowaniem, a jego wiedza gastronomiczna odbiega daleko od podstaw, jakie przyswaja się w szkole. Udowodnił to w programie, gdzie musiał zmierzyć się m.in. z kuchnią: ukraińską, czeską, włoską i niemiecką. — Kuchnia jest dla mnie największą pasją w życiu. Gdyby odebrano mi możliwość gotowania, czułbym się, jak po stracie najbliższej osoby — mówi z rozbrajającą szczerością.

Miłość do przygotowania jedzenia wyniósł z domu. Jego rodzice prowadzą piekarnię, gdzie jako mały chłopiec chętnie zaglądał. Początkowo chciał pójść w ślady rodziców, ale szybko okazało się, że z jego temperamentem to zbyt monotonne zajęcie. Zainteresował się więc cukiernictwem, ale pieczenie ciast nie dawało mu wystarczającej satysfakcji. Ostatecznie zdecydował się zostać kucharzem. — Kucharz łączy w sobie wiele zawodów. Musi być piekarzem, cukiernikiem, masarzem, baristą, sommelierem. Nie lubię się ograniczać, więc uznałem, że w tym fachu się spełnię – tłumaczy Grzegorz. Wybrał szkołę zawodową i nie żałuje tej decyzji. — Dzięki temu mogę całkowicie poświęcić się gotowaniu i spędzać – tak jak lubię całe wieczory w kuchni — mówi.

Cały artykuł przeczytasz w papierowym wydaniu Gwarka.


Artykuł ukazał się w GWARKU 44 z 03.11.2015

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.