13.03.2019

Z kościoła do kamieniołomu

– W Miasteczku Śląskim jest wiele ciekawych miejsc, o których czasem nie wiedzą nawet mieszkańcy – mówi burmistrz Michał Skrzydło. Jest pomysłodawcą stworzenia historyczno-przyrodniczej trasy turystycznej biegnącej przez miasto i okolice.

Burmistrz wspomina, że podróżujący kolejką wąskotorową wysiadają w Miasteczku Śląskim i nie mają pomysłu, co zrobić. Co najwyżej podejdą do zabytkowego drewnianego kościoła i na tym koniec. Podobnie jest z innymi osobami, które przyjeżdżają do miasta. Ich wiedza o …


Artykuł ukazał się w GWARKU 11/2019 z 12.03.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.