• Andrzej Pilot
    Andrzej Pilot
15.03.2017

Z laską skautową

Andrzej Pilot, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, został uhonorowany tytułem “Niezawodnego Przyjaciela”.

Nagrodzeni otrzymują laskę skautową. Jest to wyraz największego uznania Związku Harcerstwa Polskiego dla osób nie będących członkiem ZHP. Przyznawany jest od 20 lat wybitnie zasłużonym, którzy doceniając dorobek ruchu harcerskiego, wspierają działalność ZHP i przyczyniają się do rozwoju harcerstwa. W tym zaszczytnym gronie jest zaledwie 21 osób z województwa śląskiego. Wśród posiadających laskę skautową znajdują się między innymi: św. Jan Paweł II, prezydenci Lech Wałęsa czy Bronisław Komorowski.

Chorągiew Śląska ZHP jest największym beneficjentem katowickiego WFOŚiGW, gdy chodzi o wsparcie udzielane organizatorom wypoczynku dzieci i młodzieży w czystych rejonach Polski, powiązanego z edukacją ekologiczną. Dzięki wsparciu WFOŚiGW setki dzieci co roku wyjeżdżają na zielone szkoły, zimowiska, letnie obozy i kolonie.

Uroczystość wręczenia odznaczenia Laski Skautowej dla prezesa Pilota odbyła się w ubiegły piątek, podczas VIII Gali Mistrzów Harcerstwa w Katowicach. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 12/2017 z 21.03.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.