•   Wójt Grzegorz Czapla zaproponował na sesji w Ożarowicach, by pieniądze przeznaczone do wykorzystania przez podregion bytomski przeznaczyć na dofinansowanie szpitali.
      Wójt Grzegorz Czapla zaproponował na sesji w Ożarowicach, by pieniądze przeznaczone do wykorzystania przez podregion bytomski przeznaczyć na dofinansowanie szpitali. Fot. Krzysztof Garczarczyk
10.01.2018

Pieniądze z metropolii na szpital?

Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przeznaczył 60 mln zł do wykorzystania pomiędzy 5 jej podregionów. Na każdy podregion przypada 12 mln zł.  Na sesji Rady Gminy Ożarowice zastanawiano się, na co najlepiej przeznaczyć te pieniądze.

– W podregionie jesteśmy razem z Bytomiem, Piekarami Śląskimi, Tarnowskimi Górami, Radzionkowem, Świerklańcem i Zbrosławicami. Moim zdaniem pieniądze przypadające na nasz podregion można by wykorzystać na dofinansowanie szpitali. Bytom i Piekary Śl. mają swoje szpitale, a 5 gmin powiatu tarnogórskiego mogłoby wesprzeć finansowo Wielospecjalistyczny Szpital Powiatowy im. dr. Bronisława Hagera w Tarnowskich Górach. Do tej pory wspieraliśmy go środkami bezpośrednio z budżetu gminy. Teraz dofinansowanie było bardziej znaczące, co pozwoliłoby na przykład na zakup nowoczesnego wyposażenia. Pomysłem tym chciałbym zainteresować pozostałe gminy naszego podregionu, choć nie wykluczam, że pojawią się inne pomysły wykorzystania 12 mln zł – powiedział wójt Grzegorz Czapla.

Radni z zainteresowaniem wysłuchali propozycji wójta, ale nie zajęli w tej sprawie formalnego stanowiska. Dano sobie czas do kolejnej sesji, uznając, że mogą pojawić się jeszcze jakieś nowe pomysły. – O ostatecznym przeznaczeniu pieniędzy zdecyduje konsensus pomiędzy gminami podregionu – zaznaczył wójt. (K)


Artykuł ukazał się w GWARKU 2/2018 z 09.01.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.