•  Z biegiem lat pochód się wydłużał, a skracano nazwę imprezy.
     Z biegiem lat pochód się wydłużał, a skracano nazwę imprezy. Archiwum SMZT
03.07.2019

Z pochodem na skróty

Jedną z inicjatyw Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej była impreza pod nazwą Dni Tarnogórskich Gwarków. Nawiązywała do górnictwa kruszcowego, które w XVI w. dało początek Tarnowskim Górom. Gwoździem programu był pochód ulicami miast.

Jego uczestnicy w stosownych kostiumach wcielali się w postaci historyczne związane z miastem. Nie we wszystkie, ale trudno byłoby oczekiwać, że będą się tu wtedy wozili w powozach rosyjski car i pruski cesarz, maszerował pruski pułkownik, nie…


Artykuł ukazał się w GWARKU 26/2019 z 02.07.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.