• W piątek odbędzie się prelekcja Benedykta Gołombka,  pokaz filmu "Więcej niż miód" oraz dyskusja panelowa na temat pszczół.
    W piątek odbędzie się prelekcja Benedykta Gołombka, pokaz filmu "Więcej niż miód" oraz dyskusja panelowa na temat pszczół. Fot. Jarosław Myśliwski
14.05.2018

Z pszczołami

Od 17 do 20 maja w Tarnogórskim Centrum Kultury odbędzie się kolejna edycja warsztatów ekologicznych “Eko Kraina”. Tym razem tematem przewodnim będą pszczoły, którym zawdzięczamy wiele więcej niż tylko miód.

– Przygotowaliśmy między innymi warsztaty artystyczne dla dzieci, podczas których powstaną przestrzenne i ekologiczne dekoracje, a także dla nieco starszych uczestników, którym proponujemy zajęcia tworzenia zielników oraz budowania domków dla pszczół. Odbędą się również projekcje filmowe, prelekcja i panel dyskusyjny poświęcone ochronie tych ważnych dla naszego życia owadów zapylających. Na zakończenie zapraszamy na warsztaty florystyczne, podczas których poznamy zarówno najnowsze trendy we florystyce, jak i zasady pielęgnowania roślin, a także na przepiękny dokument ukazujący jeden dzień z życia naszej planety – mówi Marek Magda z TCK.

W czwartek o godz. 17 będą warsztaty tworzenia zielnika "Kwiaty jak malowane", w piątek (godz. 10) prelekcja dla dzieci, którą poprowadzi pszczelarz Benedykt Gołombek oraz pokaz filmu "Pszczółka Maja: Miodowe igrzyska", warsztaty plastyczne dla dzieci "Pszczoły i inne owady zapylające – pięknie jak na łące" (godz. 16), pokaz filmu "Więcej niż miód" oraz dyskusja panelowa na temat pszczół (godz. 18).

Na sobotę zaplanowano rodzinne warsztaty tworzenia domków dla zapylaczy (godz. 11) oraz warsztaty florystyczne: wianki z kwiatów (godz. 17), a w niedzielę o godz. 18 pokaz filmu "Ziemia. Niezwykły dzień z życia naszej planety". Szczegóły w zapowiedziach wydarzeń na naszej stronie internetowej. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.