•  Muzeum Chleba to dzieło zycia Piotra Mankiewicza
     Muzeum Chleba to dzieło zycia Piotra Mankiewicza Fot. Elżbieta Kulińska
21.02.2019

Z szacunku dla chleba

Muzeum Chleba, Szkoły i Ciekawostek w Radzionkowie śmiało można zaliczyć do największych atrakcji turystycznych powiatu tarnogórskiego. Nie byłoby tego niezwykłego miejsca, gdyby nie Piotr Mankiewicz i jego pasja, która zrodziła się z szacunku dla chleba, wyniesionego z rodzinnego domu.

Pochodzi z rodziny, która najpierw dostarczała piekarzom i cukiernikom mąkę, a później urządzenia i maszyny do produkcji. – Przez lata z bliska przyglądałem się pracy piekarzy i uważam, że wymaga ona tyle trudu, co praca górnika, a…


Artykuł ukazał się w GWARKU 8/2019 z 19.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.