•  Tegoroczna wyprawa na Matterhorn.
     Tegoroczna wyprawa na Matterhorn. Zdjęcia: Archiwum prywatne
18.08.2019

Z tarnogórską flagą zdobywają górskie szczyty

Szwajcarski Matterhorn to góra piękna, ale wymagająca. Jej szczyt w tym miesiącu zdobyli bracia pochodzący z Bobrownik Śląskich – Marcin i Piotr Skrabaniowie. Na wysokości 4478 m n.p.m. rozwiesili tarnogórską flagę. Podobnie jak dwa lata wcześniej na Mont Blanc.

Na pierwsze górskie wycieczki w Beskidy i Karkonosze zabierali ich rodzice. Chłopcy mieli wtedy kilka lat. Tak zaczęła się ich górska pasja. Do tego dochodziła bogata biblioteczka taty z literaturą poświęconą górom i wspinaniu się. Potem była przerwa i powrót na…


Artykuł ukazał się w GWARKU 33/2019 z 20.08.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.