•  Piotr Gładki.
     Piotr Gładki. Fot. Hanna Kampa
12.01.2018

Z Tarnowskich Gór do Wiednia

Zaczął grać na skrzypcach w wieku 5,5 roku. Lata intensywnej nauki zaprowadziły go z Tarnowskich Gór aż do Wiednia. Rozmowa z Piotrem Gładkim, regularnie przyjeżdżającym do Tarnowskich Gór z Orkiestrą Solistów Wiedeńskich, której jest kierownikiem artystycznym.

– Do gry na skrzypcach zachęcił pana dziadek, również skrzypek. Jak udało się zmobilizować małego Piotrka do regularnej gry?

– W tamtym czasie interesowało mnie wszystko oprócz skrzypiec, więc było to trudne. Zmieniło się to, gdy miałem 11-12 lat. Wtedy otrzymałem pierwsze…

Artykuł dostępny po wykupieniu dostępu do treści
Chcę wykupić dostęp do treści >>>


Artykuł ukazał się w GWARKU 3/2018 z 16.01.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.