•  
      Fot. Pixabay
08.02.2019

Za 2 zł grozi mu do 8 lat więzienia

38-letni tarnogórzanin chciał „zaoszczędzić” 2 zł podczas zakupów w jednym z marketów w Tarnowskich Górach. Może go to sporo kosztować.

7 lutego klient marketu z jednego kubka zdarł kod kreskowy z ceną. Później zrobił inne zakupy. Po chwili wrócił do regału i wybrał upatrzony wcześniej droższy kubek. Usunął z niego kod kreskowy i nakleił ten z tańszego towaru. Później poszedł do kasy. Po zapłaceniu rachunku, zatrzymała go ochrona i przekazała policjantom.

38-latek przyznał się do przeklejenia kodów kreskowych i dopłacił w kasie 2 zł. Tarnogórzanin usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, za co grozi do 8 lat więzienia. Gdyby ukradł ten kubek, sankcje byłyby znacznie mniejsze – mandat albo wniosek o ukaranie do sądu. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.