•  
      Fot. Archiwum policji
09.01.2020

Zabili sarnę. Jest zarzut nielegalnego polowania

6 stycznia w nocy dyżurny tarnogórskiej policji odebrał zgłoszenie od członka jednego z kół łowieckich, że na terenie gminy Tworóg są kłusownicy.

Policjanci pojechali na miejsce zdarzenia. - Ustalili, że łowczy usłyszał odgłos strzałów z broni myśliwskiej, kiedy z ambony obserwował teren. Mężczyzna użył noktowizora i na polu zauważył trzech mężczyzn oraz martwą zwierzynę ciągniętą w kierunku jednej z posesji. Natychmiast skontaktował się z prezesem koła łowieckiego, który jednak nie miał informacji na temat polowań w tym rejonie – informuje pod. Damian Ciecierski, rzecznik tarnogórskiej policji.

Policjanci pojechali na posesję, gdzie zaciągnięto zwierzę. Był na niej samochód, a w nim broń myśliwska. Za domem pies jednego z łowczych znalazł martwą sarnę. Zwierzę miało rany postrzałowe. Na posesji był tylko właściciel. Pozostałych uczestników nielegalnego polowania policjanci zatrzymali przy pobliskiej stacji benzynowej.

Całą trójkę przesłuchano. 33-letni właściciel posesji, który miał zgodę na posiadanie broni, usłyszał zarzut nielegalnego polowania. Grozi mu kara 5 lat więzienia. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.