• Grzegorz Molenda kolekcjonerem "na poważnie" jest dopiero od 8 lat, ale jego zbiory, zwłaszcza związane z piłką nożną, robią wrażenie.  
    Grzegorz Molenda kolekcjonerem "na poważnie" jest dopiero od 8 lat, ale jego zbiory, zwłaszcza związane z piłką nożną, robią wrażenie.   Fot. archiwum G. Molendy
28.02.2019

Zaczął ojciec, kontynuuje syn

Grzegorz Molenda z Ziemięcic zainteresowanie numizmatyką przejął po tacie, Janie, ale ma też inne hobby, kolekcjonuje odznaki – klubów piłkarskich i z herbami miast.

– Na poważnie zajmuję się kolekcjonerstwem od 8 lat, choć już wcześniej, w dzieciństwie i młodości, coś tam sobie zbierałem. Numizmatyką zająłem się pod wpływem zainteresowań taty, który kolekcjonuje także znaczki pocztowe, a ostatnio głównie pocztówki. Do zbierania odznak piłkarskich zachęcił…


Artykuł ukazał się w GWARKU 9/2019 z 26.02.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.