• Podczas prac ziemnych uszkodzony został przewód doprowadzający gaz do jednego z domów przy ul. Kościelnej w Świerklańcu.
    Podczas prac ziemnych uszkodzony został przewód doprowadzający gaz do jednego z domów przy ul. Kościelnej w Świerklańcu. Fot. Jacek Tarski
03.07.2018

​Zażegnana groźba wybuchu

Dzisiaj, 3 lipca około godz. 13.30 straż pożarną wezwano do Świerklańca. Zgłaszający poinformował dyżurnego, że z rozerwanej rury wydobywa się gaz. Na miejsce przybyło 7 zastępów straży zawodowej i ochotniczej oraz pogotowie gazowe.

Okazało się, że podczas wykonywania prac ziemnych obok jednego z budynków przy ul. Kościelnej uszkodzony został przewód, którym gaz dostarczany jest na posesję. Jak mówi mł. brygadier Piotr Pichura z komendy PSP w Tarnowskich Górach, z budynku ewakuowano osiem osób, następnie zamknięto dopływ gazu i zabezpieczono przerwany przewód. Pracownicy pogotowia gazowego naprawili uszkodzenie i gaz ponownie popłynął do domów. (CR)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.