•  
      Zdj. Tarnogórskie 998-112
06.02.2019

Zaginął podopieczny domu pomocy

66-latek wyszedł  z Domu Pomocy Społecznej „Przyjaźń” w Tarnowskich Górach i długo nie wracał. Rozpoczęto poszukiwania.

Zgłoszenie o zaginięciu policjanci otrzymali wczoraj, 5 lutego, po godz. 18. Mężczyzna miał wyjść z DPS-u po godz. 15, żeby załatwić kilka spraw. Pracownicy domu pomocy niepokoili się, że długo nie wraca, zwłaszcza że mógł mieć problemy z orientacją. Do tego na dworze robiło się coraz chłodniej.

- Natychmiast rozpoczęto poszukiwania. Do akcji zostali zaangażowani policjanci z Tarnowskich Gór, których wsparli strażacy. Łącznie prawie sto osób sprawdzało pustostany, piwnice, przystanki komunikacji oraz parki i skwery – relacjonuje sierż. szt. Jacek Mężyk, rzecznik tarnogórskiej policji.

O godz. 21 policjanci zauważyli na tarnogórskim dworcu autobusowym mężczyznę, który odpowiadał opisowi. Okazało się, że faktycznie to zaginiony 66-latek, który nie potrafił określić, gdzie się znajduje. Był wyziębiony, ale nie potrzebował pomocy medycznej. Mężczyzna został odwieziony do DPS „Przyjaźń”. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.