05.10.2018

Zajrzyj do schronu

W sobotę, 6 października, w godz. 14-18, zaplanowano dzień otwarty schronu w Miechowicach. Będą też policyjne pokazy. Wstęp wolny.

Chodzi o schron przeciwlotniczy z czasów II wojny światowej. Powstała w nim m.in. wystawa upamiętniająca tragiczne wydarzenia ze stycznia 1945, zwane tragedią miechowicką. Przygotowano też nowe ekspozycje, w tym o MS Wilhelm Gustloff i o tajemnicy Szybu Południowego. W schronie powstała inscenizacja nalotu bombowego wzmocniona działaniem lamp stroboskopowych. „Wewnątrz jest duży hałas, sama prezentacja ma spory efekt emocjonalny, a temat, który poruszamy, jest trudny i z pewnością nie dla dzieci. Dlatego prosimy oraz apelujemy do rodziców, aby wzięli to pod uwagę” - czytamy w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku.

Podczas dnia otwartego schronu zaplanowano również pokaz umiejętności bytomskich policjantów, a druhowie z OSP Stolarzowice zainscenizują uwalnianie zakleszczonego w samochodzie kierowcy i przeprowadzenie akcji reanimacyjnej. Będzie też pokaz – niespodzianka. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.