• Zwykle na pochodzie pojawia się m.in. reprezentacja radzionkowskiego Liceum Ogólnokształcącego
    Zwykle na pochodzie pojawia się m.in. reprezentacja radzionkowskiego Liceum Ogólnokształcącego Fot. Elżbieta Kulińska
17.04.2017

Zakopower w czerwcu w Radzionkowie

Kulminacja święta miasta odbędzie się od 9 do 11 czerwca. Gwiazdą Dni Radzionkowa będzie grupa Zakopower, dzień wcześniej wystąpi Papa D.

– Przypominam, że dni miasta trwają ponad miesiąc. Pierwsze wydarzenia pod szyldem Dni Radzionkowa odbędą się już w drugiej połowie maja. Pod koniec czerwca zamknie je Parafialny Festiwal Orkiestr Dętych – mówi Jarosław Wroński, rzecznik prasowy radzionkowskiego urzędu.

Ale po kolei. Główne obchody święta miasta rozpocznie organizowany w piątek po południu korowód. Biorą w nim udział mieszkańcy Radzionkowa, szkoły i przedszkola, organizacje, zespoły artystyczne i sportowe, chętnie pokazują się też i reklamują w ten sposób firmy związane z miastem. Równolegle z Dniami Radzionkowa odbywał się będzie Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych "Fyrtek". Do Radzionkowa przyjadą m.in zespoły z Gruzji i Słowacji. Dlatego też już pierwszego dnia czynna będzie główna scena przed Centrum Kultrury "Karolinka", na której najpierw wystąpią licealiści z radzionkowskiego LO, następnie pojawią się uczestnicy "Fyrtka". W tym samy czasie w restauracji Figaro wystąpi grupa Tukej.

W sobotę ruch na głównej scenie rozpocznie się o godz. 14. Wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły artystyczne z Małym Śląskiem na czele i uczestnikami "Fyrtka". Również w sobotę będzie można wybrać się na koncert dwóch związanych z miastem zespołów - Nas Troje i Kiersi. Każdy z nich wykona po kilka swoich najnowszych utworów. Tradycyjnie już podczas Dni Radzionkowa burmistrz wręcza nagrody laureatom miejskim konkursów. Tak będzie i w tym roku. Po tej uroczystości na scenie pojawi się zespół Gizdy, który wykona piosenki z "Pozłacanego warkocza" Katarzyny Gaertner. Po występie laureatów ubiegłorocznej Talentiady (festiwal talentów) na scenie pojawi się Papa D.

Niedziela, to dzień z muzyka młodzieżową. Zagrają: Move Me Tato, Full Light, Frele (zespół, o którym pisaliśmy niedawno wykonuje covery zagranicznych przebojów po śląsku) oraz Hengelo. A na koniec gwiazda wieczoru, czyli zespół Zakopower.

Elżbieta Kulińska


Artykuł ukazał się w GWARKU 16/2017 z 18.04.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.