•  
      Fot. Archiwum
02.08.2018

Zakwitu sinic nie ma, ale czekamy na wyniki badań

Sanepid po raz kolejny wizualnie ocenił jakość wody w zalewie Nakło-Chechło. Na oko widać, że wszystko jest w porządku, ale trzeba jeszcze poczekać na wyniki badań mikrobiologicznych.

Przypomnijmy, że przed ostatnim lipcowym weekendem przedstawicieli sanepidu zaniepokoił wygląd wody w zalewie – była mętna, zielonkawa, z gęstą pianą. Pojawiło się podejrzenie, że zakwitły sinice. Od 27 lipca w zalewie nie można się kąpać. Czym może grozić kąpiel w takiej wodzie? Jest ryzyko pojawienia się wysypki, a w przypadku zachłyśnięcia się wodą – nudności i wymiotów.

1 sierpnia znów oceniano wizualnie wodę. Zakwitu sinic już nie stwierdzono. - Można było więc pobrać próbki do badań mikrobiologicznych. Wyniki będą znane w piątek, 3 sierpnia – mówi Barbara Wojtanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytomiu. I dopiero kiedy i te wyniki wykażą, że woda jest czysta, będzie się można kąpać.

Zresztą niezależnie od jakości wody przed 4 sierpnia i tak nie można się kąpać, chyba że na własne ryzyko. Trwa przerwa techniczna i dopiero w sobotę zostaną otwarte miejsca okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli, czyli Chechło 2 i Pole Biwakowe 2. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.