•  
      Fot. Pixabay
04.05.2018

Zalane mieszkania, piwnice i drogi

W kamienicy na tarnogórskim rynku woda zalała poddasze i dwa mieszkania. To nie jedyna interwencja związana z wczorajszą burzą i ulewami.

Jedna z kamienic na tarnogórskim rynku jest remontowana. Dach był na tyle słabo zabezpieczony, że nie wytrzymał ulewnego deszczu 3 maja wieczorem. Woda zalała poddasze i dwa mieszkania.

Woda przeciekła też przez uszkodzony dach w budynku wielorodzinnym przy ul. Pyskowickiej w Starych Tarnowicach. Tymczasowo zabezpieczono go folią.

Strażacy interweniowali również w przypadkach zalanych piwnic – w budynkach przy ul. Łotewskiej, Widokowej i Kościuszki w Tarnowskich Górach oraz w Kolonii Ziętek. W Tarnowskich Górach była zalana ul. Gruzełki i posesja przy niej.

W Piekarach Śląskich zalana była ul. Czołgistów, a nad ul. Sadowskiego, w pobliżu skrzyżowania z ul. Dąbrówki zwisał nadłamany konar.

W powiecie lublinieckim, na DW 906 w Wierzbiu runęło drzewo. Przez pewien czas zablokowany był jeden pas ruchu. Natomiast w Lublińcu w jednym z domów jednorodzinnych woda zalała piwnicę. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.