•  W 2017 r. wichura uszkodziła dach i komin przedszkola w Bobrownikach Śl. Tym razem nawałnica skończyła się zalaniem przedszkola na os. Przyjaźń.
     W 2017 r. wichura uszkodziła dach i komin przedszkola w Bobrownikach Śl. Tym razem nawałnica skończyła się zalaniem przedszkola na os. Przyjaźń. Fot. Archiwum straży
30.08.2019

Zalało przedszkole na os. Przyjaźń

Wczorajsza burza skończyła się zalaniem i zamknięciem, co najmniej do wtorku, Przedszkola nr 22 na os. Przyjaźń w Tarnowskich Górach.

Wezwanie do zalanego przedszkola strażacy odebrali dziś, 30 sierpnia o godz. 6 rano. Okazało się, że podczas wczorajszej nawałnicy wiatr zerwał folię zabezpieczającą remontowany dach. Zalane są ściany, podłogi i sufity w całym budynku.

- Przede wszystkim musimy sprawdzić instalację elektryczną, tak by dzieci i personel byli bezpieczni – mówi Katarzyna Majsterek, rzeczniczka tarnogórskiego magistratu. Na razie wiadomo, że placówka będzie zamknięta w poniedziałek i wtorek, 2 i 3 września. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to dzieci będą mogły przyjść do przedszkola w środę. Jeżeli okaże się to niemożliwe, zajęcia będą się odbywały w Tarnogórskim Centrum Kultury. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.