•  Pożar słomy w Kotach.
     Pożar słomy w Kotach. Zdjęcia: OSP Koty, OSP Tworóg
25.07.2019

Zapalił się jęczmień. Prawdopodobnie od przejeżdżającego pociągu

Do zdarzenia doszło wczoraj popołudniu przy ul. Towarowej w Tarnowskich Górach.

Strażacy otrzymali zgłoszenie, że pali się pole za Olmetem, przy torach. Okazało się, że pożar wybuchł w trzech miejscach. Spaliły się 2 ha jęczmienia i 0,5 ha trawy. Do pożaru prawdopodobnie doszło, gdy hamował przejeżdżający tamtędy pociąg. Wtedy zaiskrzyło i zapaliła się trawa i jęczmień.

Tego samego dnia, 24 lipca wieczorem palił się stóg siana w Kotach. W sumie ok. 30 bali. Prawdopodobna przyczyna zdarzenia to samozapłon siana, choć nie jest wykluczone, że stóg ktoś podpalił. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.