• Dziś, tak jak przed blisko 60 laty, stan muszli koncertowej w parku Miejskim w Tarnowskich Górach również może niepokoić. 
    Dziś, tak jak przed blisko 60 laty, stan muszli koncertowej w parku Miejskim w Tarnowskich Górach również może niepokoić.  Fot. Krzysztof Garczarczyk
22.04.2019

Zapomniana muszla koncertowa

Muszlę koncertową w parku Miejskim w Tarnowskich Górach w stanie surowym wzniesiono w końcu lat pięćdziesiątych XX wieku. Jednak długo nie udawało się jej wykończyć i jeszcze parę lat stała niewykorzystana, szpecąc park swoim wyglądem i denerwując tarnogórzan.

Taki rodzaj amfiteatru, jakim jest muszla koncertowa często spotykamy w parkach czy na deptakach w miejscowościach uzdrowiskowych. Nazwę zawdzięcza otwartej kopule nad sceną, która przypomina kształtem muszlę małży. W Tarnowskich Górach, gdzie w latach powojennych, poza salą w …


Artykuł ukazał się w GWARKU 17/2019 z 20.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.