•  Wczoraj, 15 maja związkowcy z PKM Świerklaniec wezwali prezesa Grzegorza Wystempa do pilnego przystąpienia do negocjacji w sprawie wzrostu płac.
     Wczoraj, 15 maja związkowcy z PKM Świerklaniec wezwali prezesa Grzegorza Wystempa do pilnego przystąpienia do negocjacji w sprawie wzrostu płac. Fot. Agnieszka Reczkin
16.05.2019

Zarząd zignorował. Kierowcy grożą strajkiem

Pracownicy Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Świerklańcu domagają się podwyżek. Wczoraj, 15 maja wezwali prezesa Grzegorza Wystempa do pilnego przystąpienia do negocjacji w sprawie wzrostu płac.

"Całkowity brak podwyżek w roku bieżącym powoduje coraz większe napięcia społeczne wśród Naszej załogi. Coraz częściej pojawiają się oddolne inicjatywy pracowników, którzy niezadowoleni z poziomu wynagrodzeń coraz poważniej rozważają podjęcie nieformalnych akcji protestacyjnych typu: 1. Nie przychodzę do pracy z wolnego. 2. Lokalna odmiana "komunikacyjnej grypy". Sytuację dodatkowo pogarsza fakt, że nasze pismo w sprawie podjęcia negocjacji płacowych z dnia 12.04.2019 r. zostało zignorowane przez Zarząd Spółki" – czytamy w piśmie podpisanym przez przedstawicieli trzech związków zawodowych.

Związkowcy proszą o podjęcie rozmów nim "przeleje się czara goryczy i powstaną niekontrolowane formy protestu mogące znacznie zagrozić stabilizacji Spółki". (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.