• Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, grozi im do 5 lat więzienia
    Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży, grozi im do 5 lat więzienia Fot. Jacek Tarski
08.09.2017

Zarzuty za kradzież paliwa w Tarnowskich Górach

Zarzuty kradzieży paliwa za przynajmniej 4,5 tysiąca złotych usłyszeli w piątek, 8 września dwaj mężczyźni, których dwa dni wcześniej zatrzymano na stacji benzynowej przy ul. Zagórskiej w Tarnowskich Górach.

Zdarzenie miało miejsce w środę, 6 września, około godz. 16.45. Mężczyźni przyjechali do Tarnowskich Gór z Piekar Śląskich. Z informacji policyjnych wynika, że zdążyli już "odwiedzić" jedną stację przy ul. Zagórskiej, z której odjechali na stację BP przy tej samej ulicy. Tam zatankowali kolejną porcję oleju napędowego i usiłowali odjechać. Szczęśliwym trafem ulicą jechał wtedy radiowóz, którego załogę wysłano do innych zadań. Policjanci, zauważywszy zamieszanie na stacji, wiedząc z komunikatu radiowego o poprzedniej kradzieży, zajechali drogę podejrzanym. Okazało się, że interwencja przyszła w porę. 

W aucie, którym poruszali się podejrzani, były cztery 30-litrowe kanistry i jeden pojemnik o pojemności 60 litrów z paliwem. Samochód miał kradzione numery rejestracyjne. Mężczyzn zatrzymano i w piątek usłyszeli zarzuty. Niewykluczone, że sprawa będzie miała dalszy ciąg, wiadomo bowiem, że to nie wszystkie "wyczyny" piekarskiego duetu.

(CR)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.