• Gratulacje dla Henryka Peły (z lewej).
    Gratulacje dla Henryka Peły (z lewej). Fot. Jarosław Myśliwski
04.12.2016

Zasłużony zwany Pele

Henryk Peła otrzymał tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Kalety.

Sportowiec od 1972 roku jest związany z Unią Kalety. Przez 28 lat był zawodnikiem, następnie trenerem juniorów, teraz pełni funkcję skarbnika i jest gospodarzem stadionu. Wciąż można go oglądać na boisku podczas meczów oldbojów. Jest dobrze znany w Kaletach, mówią o nim Pele. Podczas niedawnej gali z okazji 95-lecia Unii został nagrodzony przez publiczność owacjami na stojąco.

Henryk Peła jest emerytem, dzięki sportowemu stylowi życia cieszy się znakomitym zdrowiem. – Wszędzie jeżdżę ne rowerze. Mieszkam 3 km od stadionu i czasami jestem nawet dwa razy dziennie na boisku. Od młodości nie przybrałem ani grama tłuszczu – mówi.

(mir)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.