•  Zatańczyło ponad 140 osób.
     Zatańczyło ponad 140 osób. Zdjęcia: Archiwum SMZT
06.05.2018

Zatańczyli w skansenie, na wieży i pod ziemią

Ponad 140 tancerzy wzięło udział w industrialnym tańcu Work it Out. W czasie majówki zatańczyli w Skansenie Maszyn Parowych przy Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

- Bez wątpienia był to najlepszy wynik ze wszystkich polskich obiektów Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu – mówi Grzegorz Rudnicki ze Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Tarnogórskiej.

Tańczyły osoby w różnym wieku - od przedszkolaków po emerytów. Nie tylko w skansenie, ale także na szczycie wieży kopalni i pod ziemią, na głębokości 40 m. Tancerze, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, wykonywali układ w rytm elektronicznej wersji „Ody do radości” w aranżacji przygotowanej przez Paula Fangera i Paula Ostareka. Inspiracją choreografii, autorstwa Hai Truonga ze studia tańca Groove Dance, była powtarzalność ruchów wykonywanych przez robotników.

A to nie koniec. Na facebookowym profilu Zabytkowej Kopalni Srebra czytamy bowiem: "To nie koniec "pracy" na rzecz #erihworkitout. Teraz czeka nas batalia o głosy, bo rywalizujemy z 32 zabytkami techniki z 10 krajów Europy. Zaraz po zakończeniu flash moba, wysłaliśmy sporo "surowego" materiału filmowego do ERIH - European Route of Industrial Heritage, którzy wypuścili na swoim kanale YT relację z naszego tańca. "Lajkujcie" film na Youtubie, bo konkurencja nie śpi. Pamiętajcie - lajkujemy na YT, a nie FB (trzeba mieć konto na gmailu)".

(esp)

Zdjęcia: SMZT


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.