05.02.2018

Zatrucie czadem. Pięć osób w szpitalu

W sobotę, 3 lutego przed godz. 22 strażacy dostali zgłoszenie o zatruciu tlenkiem węgla w domu przy ul. Brynickiej w Żyglinie. W środku znaleźli nieprzytomną 59-latkę.

Na miejscu pierwsi pojawili się druhowie z OSP Żyglinek. Badania specjalistycznym sprzętem wykazały duże tężenie czadu na parterze. Ewakuowano też pozostałych domowników - kobietę, mężczyznę oraz chłopców w wieku 5 i 9 lat. Cała piątka trafiła do szpitala na badania. W przypadku 59-latki zapadła decyzja o przewiezieniu na oddział toksykologii w Sosnowcu.

Ustalane są przyczyny zatrucia. Pod uwagę brana jest nieszczelność komina, przewodów wentylacyjnych i spalinowych. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2018 z 06.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.