04.10.2019

Zatrucie tlenkiem węgla. 5 osób w szpitalu

Najpierw przytomność straciła 40-latka. Później do szpitala trafili pozostali lokatorzy mieszkania przy ul. K. Miarki w Tarnowskich Górach - 36-latek, 18-latek i dwóch 13-latków.

Wszystko działo się w nocy z czwartku na piątek. Najpierw przytomność straciła 40-latka. Wezwano pogotowie. W szpitalu u tarnogórzanki wykryto podwyższone stężenie tlenku węgla. Od razu zawiadomiono straż pożarną.

Strażacy przyjechali do mieszkania przy ul. K. Miarki ok. godz. 2. Pomiary wykazały obecność tlenku węgla, mimo że okna były już uchylone. Lokatorzy skarżyli się na bóle głowy, wymiotowali. Wszyscy mieli tlenek węgla w wydychanym powietrzu. Wezwano zespół ratownictwa medycznego. Do szpitala zabrano 36-latka, 18-latka i dwóch 13-latków.

Strażacy podkreślają, że gdyby nie szybka reakcja służb medycznych, które zorientowały się, że doszło do zatrucia tlenkiem węgla, konsekwencje zdarzenia mogły być jeszcze poważniejsze.

Ustalono, że w czwartek, między godz. 15 a 20 lokator mieszkania palił węglem w dwóch piecach kaflowych. Być może to było przyczyną zatrucia tlenkiem węgla, a konkretnie jakaś nieszczelność tych pieców.

Strażacy wykonali pomiary także w pozostałych mieszkaniach w budynku, jednak nie wykazały obecności czadu. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.