•  Lek. Iwona  Adwent - dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.
     Lek. Iwona Adwent - dyplomowany lekarz medycyny estetycznej.
01.10.2019

​ Zatrzymaj czas. Medycyna estetyczna w służbie piękna

Botoks nie uzależnia. Nie zmniejsza też wrażliwości skóry na dotyk. Podobnie jak kwas hialuronowy, jest skuteczną metodą walki ze zmarszczkami, gwarantując efekt natychmiastowego wygładzenia skóry.

Botulina typu A znalazła już szerokie zastosowanie w medycynie – i to nie tylko tej estetycznej. Mimo to najczęściej bywa kojarzona z zabiegami niwelującymi widoczne na powierzchni skóry efekty upływu czasu. – I właśnie w tym celu jest najczęściej stosowana. Zabiegi z użyciem botoksu są w pełni bezpieczną i skuteczną metodą korekcji zmarszczek. Botulina typu A czasowo blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek – wyjaśnia lek. Iwona Adwent, dyplomowany lekarz medycyny estetycznej, właścicielka nowo otwartego Gabinetu Medycyny Estetycznej w Tarnowskich Górach.

                                                                                                         

Bez efektu maski

Wokół botoksu narosło wiele mitów, jak chociażby ten o efekcie maski, który po zabiegu pojawia się na twarzy pozbawionej możliwości wyrażania jakichkolwiek emocji. – W gabinecie wykwalifikowanego specjalisty takie obawy są bezpodstawne. Kluczem do sukcesu jest podanie odpowiedniej, indywidualnie dobranej dawki preparatu – podkreśla lek. med. Iwona Adwent.

– Pacjenci pytają też o stan skóry po ustąpieniu efektu działania botoksu, zastanawiając się, czy będą zmuszeni powtarzać zabieg. W rzeczywistości po 3-6 miesiącach, gdy włókna nerwowe odbudowują się, umożliwiając ponowną pracę mięśni, skóra nie uzależnia się od preparatu, nie ma więc przymusu ponownego zastosowania toksyny botulinowej. Kondycja skóry i tak będzie o wiele lepsza niż wcześniej, gdyż przez ostatnie miesiące nie "pracowała" tak intensywnie jak zwykle.

Zabieg z zastosowaniem botoksu jest bezbolesny, a okres rekonwalescencji krótki. Po aplikacji toksyny botulinowej zmianie nie ulega również wrażliwość skóry na dotyk.

                                                                                                       

Lifting bez skalpela

Alternatywą dla toksyny botulinowej może być kwas hialuronowy, substancja naturalnie występująca w naszej skórze, odpowiedzialna za prawidłowe nawodnienie tkanek. – Proces starzenia się skóry rozpoczyna się po 25. roku życia. Wraz z utratą elastyczności i gładkości, ilość kwasu hialuronowego w tkankach maleje, w wieku 40 lat zostaje go już połowa, a w wieku 60 lat – zaledwie 10%. Efektem jest wiotkość, utrata objętości i wysuszenie skóry, a w rezultacie pojawienie się zmarszczek – wyjaśnia lekarz medycyny estetycznej.

Kwas hialuronowy idealnie integruje się ze skórą i właśnie dlatego pozwala w bezpieczny sposób wygładzić zmarszczki, zapewnić odpowiednie nawilżenie, wypełnić ubytki tkankowe, wymodelować wargi czy poprawić kontur twarzy.

– Dzięki zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego można wykonać u pacjenta nieinwazyjny lifting twarzy, bez konieczności użycia skalpela – podkreśla doktor Adwent.

                                                                                                            

W trosce o pacjenta

W niektórych przypadkach zaleca się połączenie obu opisanych metod. Ze względów anatomicznych takie rozwiązanie niejednokrotnie pozwala osiągnąć lepszy efekt. Za każdym razem jednak istotną rolę odgrywa odpowiedni dobór preparatu, w zależności od głębokości i wielkości zmarszczek.

– Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej zawsze powinien wykonywać lekarz. Nie tylko ze względu na znajomość anatomii, ale też wiedzę pozwalającą na odpowiednie zakwalifikowanie do zabiegu i tym samym uniknięcie ewentualnych powikłań. Efekt wizualny nie może być ważniejszy niż zdrowie i bezpieczeństwo pacjenta – podkreśla lek. Iwona Adwent.


Gabinet Medycyny Estetycznej Dr Adwent
Tarnowskie Góry, ul. Piastowska 7

(budynek Stomatologii Biała Perełka)
Tel. 576 575 515

www.dradwent.pl

TEKST REKLAMOWY


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.