• Józefa Bramowska.
    Józefa Bramowska. Fot. Archiwum
28.06.2017

Zawsze dotrzymywała słowa

Józefa Zofia Bramowska, z domu Batsch. Senatorka z Żyglina. Członkini Towarzystwa Polek, Ślązaczka walcząca o polskość Górnego Śląska. Jej rodzina mieszka w Żyglinie do dziś. Od prezentacji sylwetki senator Bramowskiej rozpoczynamy cykl artykułów o znanych kobietach związanych z powiatem tarnogórskim.

Józefa Bramowska urodziła w 1860 r. w Żyglinie. Jak informuje witryna edukacyjna Senatu, przyszła senatorka prowadziła gospodarstwo rolne, pracowała też w kopalni rudy i kruszcu w Pasiekach. Działała na rzecz sprawy polskiej na Śląsku, m.in. w…


Artykuł ukazał się w GWARKU 25/2017 z 27.06.2017

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.