23.08.2019

Zażyła lekarstwo, jechała jak pijana

Kobieta wsiadła za kierownicę mazdy, mimo że zażyła lek, po którym nie wolno jej było prowadzić samochodu. Zatrzymał ją mieszkaniec Radzionkowa.

Wczoraj wieczorem, 22 sierpnia, 41-latek z Radzionkowa jechał za mazdą z oleskimi numerami rejestracyjnymi. Kierowca ewidentnie nie panował nad autem. Zjeżdżał na przeciwległy pas i odbijał się od krawężników. Kiedy zatrzymał się na skrzyżowaniu obwodnicy i ul. Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach, mieszkaniec Radzionkowa podbiegł do mazdy i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Od razu zawiadomił o wszystkim policję.

Za kierownicą mazdy siedziała 34-latka. Badanie alkomatem wykazało, że jest trzeźwa. - Przeprowadzono jeszcze badanie narkotesterem, który też nie wykrył zakazanych substancji. Kobieta dopiero po czasie przyznała się, że regularnie zażywa lekarstwo, po którym kierowanie pojazdami jest zabronione. Zatrzymano jej prawo jazdy i pobrano krew – informuje sierż. szt. Jacek Mężyk z tarnogórskiej policji.

Policjant przypomina, że obowiązuje zakaz prowadzenia nie tylko pod wpływem alkoholu, ale też środków działających podobnie do niego i środków odurzających. Za kierowanie pod wpływem leków działających podobnie do alkoholu można stracić prawo jazdy na trzy lata. A jeżeli ich stężenie jest na tyle wysokie, że działają równie silnie jak np. narkotyk, to kierowca może stracić prawo jazdy na 10 i trafić do więzienia na dwa lata. (esp)


Artykuł ukazał się w GWARKU 34/2019 z 27.08.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.