•  Park Kunszt z nieistniejącymi już zabudowaniami kopalni Fryderyk to jeden z dwóch obiektów wpisanych na listę UNESCO, które przedstawiono na filiżankach serwisu Carnalla.
     Park Kunszt z nieistniejącymi już zabudowaniami kopalni Fryderyk to jeden z dwóch obiektów wpisanych na listę UNESCO, które przedstawiono na filiżankach serwisu Carnalla. Fot. Jarosław Myśliwski
11.12.2018

Zbigniew Pawlak i Mona Lisa

Co Tarnowskie Góry zawdzięczają Rudolfowi von Carnallowi? O tym mówił Zbigniew Pawlak, przewodniczący SMZT podczas Niedzieli z Carnallem, która odbyła się w Muzeum w Tarnowskich Górach.

– Kiedyś w jednym z wywiadów powiedziałam, że serwis Carnalla to taka nasza lokalna Mona Lisa, ale potem pomyślałam sobie, że to sformułowanie jest trochę na wyrost. Ale kiedy prof. Ryszard Kaczmarek przyjechał do nas i zobaczył tę…


Artykuł ukazał się w GWARKU 49/2018 z 11.12.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.