06.12.2018

Zbigniew Pawlak o Carnallu

Co Tarnowskie Góry zawdzięczają Rudolfowi von Carnallowi? O tym mówił Zbigniew Pawlak, przewodniczący SMZT podczas Niedzieli z Carnallem, która odbyła się w Muzeum w Tarnowskich Górach.

Carnall ma swoje zasługi dla górnictwa i szkolnictwa górniczego, a Pawlak, autor wniosku o wpis "Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach" na listę UNESCO, zna się na tym, jak mało kto. Które z dóbr uwiecznionych na serwisie Carnalla znajdują się na liście UNESCO? Zapraszamy do wysłuchania wykładu. (mir)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.