•  Zbigniew Pawlak zastąpił na stanowisku przewodniczącego SMZT Marka Kandzię, który kierował stowarzyszeniem aż przez dwie dekady.
     Zbigniew Pawlak zastąpił na stanowisku przewodniczącego SMZT Marka Kandzię, który kierował stowarzyszeniem aż przez dwie dekady. Fot. Jarosław Myśliwski
18.06.2018

Zbigniew Pawlak został prezesem SMZT

W sobotę odbyły się wybory w Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej. Wygrał je “człowiek od UNESCO”.

– Zamierzam unowocześnić stowarzyszenie, abyśmy jeszcze bardziej byli z niego dumni – mówi nowy szef SMZT i dodaje, że planuje zmienić sposób zarządzania firmą i jej obiektami UNESCO - Zabytkową Kopalnią Srebra i Sztolnią Czarnego Pstrąga.

Zbigniew Pawlak od ponad 20 lat jest związany ze SMZT. W minionej kadencji pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego zarządu. Jest współautorem wniosku o wpis "Kopalni ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach" na tę prestiżową Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

– Zmiany będę przeprowadzał w sposób ewolucyjny, a nie rewolucyjny. Czeka nas dużo pracy, ale z waszą pomocą na pewno nam się to uda – powiedział podczas obrad SMZT.

Walne Zebranie wyłoniło w tajnym głosowaniu także dwóch wiceprzewodniczących. Są to Stanisław Wyciszczak i Stanisław Karcz.

(mir)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.