•  
      Fot Jacek Tarski
28.04.2019

Segietowie przekazali negatywy muzeum

Do muzeum w Bytomiu trafiło około tysiąca negatywów. Na zdjęciach są przede wszystkim twórcy. Paradoksalnie, muzeum, mając dzieła, nie miało dotąd fotografii twórców.

Anna i Teodor Segietowie, kolekcjonerzy i znawcy sztuki nieprofesjonalnej, przekazali do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu około tysiąca negatywów, fragment przebogatego archiwum zdjęć. Uwieczniono na nich przede wszystkim malarzy, rzeźbiarzy, którzy tworzyli sztukę. – Podczas rozmów w muzeum okazało się, że placówka, która…


Artykuł ukazał się w GWARKU 17/2019 z 20.04.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.