•  Ostatecznie o miejscach na podium zadecydowało czas trwania walk. Najkrótszą zwycięską - nie trwała nawet 14 sekund - stoczył Samuel Myśliwski i to on otrzymał złoty medal.
     Ostatecznie o miejscach na podium zadecydowało czas trwania walk. Najkrótszą zwycięską - nie trwała nawet 14 sekund - stoczył Samuel Myśliwski i to on otrzymał złoty medal. Fot. Jarosław Myśliwski
30.11.2019

Zdobywca złota omal nie przypłacił tego złamaną ręką

Trzy medale wywalczyli zawodnicy Tarnogórskiej Akademii Sztuk Walki Budokan na I Superpucharze Polski w brazylijskim ju-jitsu. Zdobywca złota omal nie wrócił do Tarnowskich Gór ze złamaną ręką.

W zawodach, które odbyły się w sobotę, 23 listopada w Siewierzu wzięło udział prawie 150 zawodników, w tym wielu utytułowanych. Jak ocenia Paweł Ogórek, prowadzący tarnogórski Budokan, organizacja zawodów oraz walki stały na bardzo wysokim poziomie.

Złoto wywalczył Samuel Myśliwski. Rozpoczął jednak od przegranej walkę z Marcelem Hulbojem ze Sparty Jaworzno. Dwukrotnie wywinął się z balachy, ale potem popełnił błąd, dał sobie założyć dźwignię, z której desperacko próbował się uwolnić, co o mało nie skończyło się złamaniem ręki. Odklepał dosłownie w ostatnim ułamku sekundy.

Jednak Marcelego Hulboja wcześniej pokonał Jakub Nikodem, reprezentujący barwy Gracie Barra Maciej Polok, ten zaś uległ tarnogórzaninowi. Wszystkie walki skończyły się przez poddanie. Ostatecznie o miejscach na podium zadecydował czas ich trwania. Najkrótszą zwycięską - nie trwała nawet 14 sekund - stoczył Samuel Myśliwski i to on otrzymał złoty medal.

Jakub Pawłowski zmierzył się z Maksymilianem Kowalskim z Rio Grappling Club Animmals, który później udowodnił swą klasę, walcząc z dorosłymi i to ze świetnym wynikiem. Junior z Tarnowskich Gór bardzo dobrze zaczął walkę, z początku nawet prowadził, ale potem dało o sobie znać znacznie mniejsze doświadczenie. Jakub Pawłowski wrócił z superpucharu ze srebrem.

Jacek Chodacz ambitnie wystartował i w białych pasach, gdzie musiał zmierzyć się z młodszymi o kilkanaście lat dwudziestoparolatkami i w mastersach. Zacięte zmagania w tej drugiej kategorii przyniosły mu brązowy medal.

(mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 48/2019 z 03.12.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.