07.06.2018

Zebrali na pionizator

Ponad 9 tys. zł zebrano podczas zbiórki charytatywnej dla półtorarocznej Julki Mętlewicz, którą na tarnogórskim rynku zorganizowało 26 maja Stowarzyszenie Plasterek.

W programie były m.in. występy artystyczne, pokazy, atrakcje dla dzieci, w pomoc włączyła się policja i strażacy. Julia urodziła się z ciężkim niedotlenieniem mózgu, co prawdopodobnie jest przyczyną wielu schorzeń m.in. małogłowia, padaczki lekoopornej, wady serca, kamicy pęcherzyka żółciowego, problemów z układem moczowym, nieprawidłowego napięcia mięśniowego. Wizyty u lekarzy różnych specjalizacji, pobyty w szpitalach oraz rehabilitacja to jej codzienność. Dziewczynka nie siedzi samodzielnie, nie stoi i nie chodzi. Środki są potrzebne na leczenie, rehabilitację i profesjonalny pionizator. – Zebraliśmy kwotę wystarczającą na zakup pionizatora – mówi Mateusz Zawadzki prowadzący stowarzyszenie Plasterek. (mir)


Artykuł ukazał się w GWARKU 22/2018 z 05.06.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.