•  Zebranie w Piekarach Śląskich prowadził Jerzy Michura, prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów.
     Zebranie w Piekarach Śląskich prowadził Jerzy Michura, prezes Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Dzięki uprzejmości Ł. Ściebiorowskiego
08.02.2018

Zebranie u sztangistów

Władze Śląskiego Związku Podnoszenia Ciężarów (z siedzibą w Tarnowskich Górach), trenerzy i działacze spotkali się pod koniec stycznia na wyjazdowym zebraniu, które po raz pierwszy odbyło się w Piekarach Śl. Podsumowano ubiegłoroczną działalność oraz omówiono starty zawodników na pomostach nie tylko krajowych, ale i europejskich.

Największe sukcesy spośród sztangistów ze Śląska odniosła w miniony roku Jolanta Wiór z GKS Transbed Andaluzja Brzozowice-Kamień, która zdobyła tytuł mistrzyni Polski do lat 23 oraz zajęła piąte miejsce na Mistrzostwach Europy w Chorwacji. Do rywalizacji o medale ważnych imprez włączali się też pozostali zawodnicy, nie tylko Andaluzji, ale i pozostałych klubów: z Katowic, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Żywca, Częstochowy, Łazisk Górnych, Rudy Śl.

Oczywiście nowi kandydaci do uprawiania podnoszenia ciężarów są bardzo mile widziani. – Dla chętnych drzwi siłowni naszych klubów są zawsze otwarte. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza młodzież – mówił Jacek Mazur, prezes Andaluzji i wiceprezes ds. sportowo-szkoleniowych ŚZPC.

– W trakcie spotkania nie zabrakło dyskusji nad planami startów na ten rok, w tym organizacji finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Jak zawsze podczas tego typu spotkań poruszane były kwestie techniczne i regulaminowe. Każdy kolejny rok przynosi nowinki w tym zakresie. Jest nam niezmiernie miło, że przedstawiciele podnoszenia ciężarów z całego województwa, z prezesem ŚZPC Jerzym Michurą na czele, przyjęli zaproszenie do Piekar Śl. – powiedział Łukasz Ściebiorowski, piekarski radny i sędzia sportowy.


Artykuł ukazał się w GWARKU 6/2018 z 06.02.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.