•  Przez długi czas w gnieździe na ruinach starego kościoła św. Jadwigi co roku pojawiały się bociany. Od dwóch lat gniazdo pozostaje puste.
     Przez długi czas w gnieździe na ruinach starego kościoła św. Jadwigi co roku pojawiały się bociany. Od dwóch lat gniazdo pozostaje puste. Fot. Archiwum Gwarka
06.07.2019

Ziemięcice pod bocianim gniazdem

Bocianie gniazdo na ruinach starego kościoła św. Jadwigi śląskiej nadal góruje nad Ziemięcicami, choć boćków nie ma w nim już od dwóch lat. Malownicze ruiny w środku wsi nadal przyciągają turystów, jednak Ziemięcice warto odwiedzić także z innych powodów.

– Po bocznych drogach i dróżkach naszej miejscowości chętnie maszerują miłośnicy nordic walkingu. Szczególnym powodzeniem cieszy się wśród nich droga do przysiółka Jelina. Z racji nie najlepszej nawierzchni kierowcy samochodów korzystają z niej rzadko, ale dla spacerujących z kijkami lub rowerzystów to…


Artykuł ukazał się w GWARKU 27/2019 z 09.07.2019

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.