•  Biblioteka w Tarnowskich Górach. Podziękowanie dla Piotra Guzego podczas spotkania z czytelnikami w czerwcu ubiegłego roku.
     Biblioteka w Tarnowskich Górach. Podziękowanie dla Piotra Guzego podczas spotkania z czytelnikami w czerwcu ubiegłego roku. Fot. Jacek Tarski
05.03.2018

Zmarł Piotr Guzy

W sobotę, 24 lutego w Hiszpanii zmarł Piotr Guzy, tarnogórzanin z urodzenia, honorowy obywatel miasta, pisarz, współpracownik Radia Wolna Europa.

Ostatni raz Piotr Guzy odwiedził Tarnowskie Góry w czerwcu ubiegłego roku. Uczestniczył w spotkaniu autorskim w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie opowiadał o swej młodości, wspominał lata szkolne, rozmawiał z czytelnikami o swej twórczości. Ktoś z publiczności spytał pisarza, jak znajduje dzisiejsze Tarnowskie Góry? – Jestem zachwycony, niech to wystarczy – odpowiedział krótko. O swych planach literackich wypowiadał się ostrożnie, z dużą dozą angielskiego humoru. – Projektów mam dużo, ale napisanie książki to dwa, trzy lata. Wiem, że być może w tym czasie będę musiał położyć się już w trumnie – żartował.

Piotr Guzy zmarł, nie dokończywszy powieści, do pisania której zabrał się po powrocie z Tarnowskich Gór. Miał 96 lat.

(JT)


Artykuł ukazał się w GWARKU 10/2018 z 06.03.2018

komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.