•  Pożar wybuchł w nocy.
     Pożar wybuchł w nocy. Fot. OSP Boruszowice-Hanusek
10.10.2018

Znowu pożar odpadów. Podpalenie?

Tym razem paliły się odpady składowane przy ul. Wodnej w Tarnowskich Górach.  Pożar gasiło 8 strażackich zastępów.

Zgłoszenie o pożarze strażacy odebrali dziś, 10 października, po północy. Paliło się ok. 900 m kw. terenu, na którym zbierane są odpady tworzyw sztucznych przeznaczone do recyklingu. Były w wysokich pryzmach, dlatego jeszcze rano, po godz. 8, strażacy sprawdzali, czy nie pozostały zarzewia ognia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W akcji gaszenia pożaru brało udział 8 zastępów straży pożarnej – 3 z PSP i 5 z OSP (Boruszowice-Hanusek – 2, Florian ze Strzybnicy – 2 i Pniowiec). Prawdopodobna przyczyna zdarzenia to podpalenie, sprawą zajmuje się policja. (esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.