•  Sprawcą okazał się bezdomny mężczyzna z Zabrza.
     Sprawcą okazał się bezdomny mężczyzna z Zabrza. Fot. Archiwum policji
09.05.2019

Złodziej w rękach policji

Lublinieccy policjanci zatrzymali 43-latka, który w nocy z 7 na 8 maja włamał się do Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Częstochowskiej w Lublińcu i ukradł  wyposażenie pieca gazowego. Teraz za kradzież z włamaniem może mu grozić nawet do 10 lat więzienia.

Dyżurnego komendy policji poinformowano o włamaniu 8 maja rano. Sprawca wszedł do budynku przez wybite okno na parterze. Zainteresowały go metalowe elementy wyposażenia pieca gazowego. Poprzez wybicie szyby w oknie na parterze wszedł do środka budynku skąd ukradł elementy pieca gazowego. Policja podejrzewała, że metalowe części pieca zostały ukradzione po to, by sprzedać je na złom.

Mieli rację. Podczas sprawdzania złomowisk, na jednym z nich znaleziono pochodzące z kradzieży „fanty”. Udało się również ustalić dane personalne sprawcy. Okazał się nim być pochodzący z Zabrza 43-letni, bezdomny.  (JT)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.