• W kradzionym audi policjanci znaleźli m.in. podrobione tablice rejestracyjne.
    W kradzionym audi policjanci znaleźli m.in. podrobione tablice rejestracyjne. Zdjęcia: archiwum policji
09.11.2017

Złodzieje aut w rękach policji. Kradli i w Radzionkowie

W środę rano zatrzymano grupę przestępczą zajmującą się kradzieżami drogich samochodów. Odzyskano auta warte prawie 450 tys. zł.

Bytomscy policjanci od kilku miesięcy rozpracowywali grupę przestępców zajmujących kradzieżami drogich samochodów. Sprawcy działali głównie na terenie województwa śląskiego. 8 listopada bytomscy mundurowi, przy wsparciu funkcjonariuszy z komend wojewódzkiej i miejskiej w Katowicach weszli na kilka wytypowanych posesji.

W Zabrzu zatrzymano bytomian w wieku 33 i 52 lata oraz 34-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich. Byli w kradzionym audi S5. Znaleziono w nim podrobione tablice rejestracyjne oraz urządzenia pozwalające ukraść samochód w kilkanaście sekund.

Policjanci odzyskali 6 aut, wartych w sumie 450 tys. zł. W Zabrzu oprócz skradzionego z Gliwic audi były to: ford focus RS i audi Q7. W garażu przy ulicy św. Tomasza w Bytomiu policjanci ujawnili mazdę 3 skradzioną poprzedniego dnia w Radzionkowie. W Rybniku odnaleziono audi S4, które już rok wcześniej zabezpieczyli policjanci z KMP w Sosnowcu, a przestępcy próbowali je odzyskać, wywożąc z terenu tamtejszej komendy. Dziś, 9 listopada, w Chorzowie odzyskano kolejny samochód - audi A4.

Zebrane dowody pozwalają na przedstawienie podejrzanym zarzutów kradzieży z włamaniem i paserstwa. Grozi im do 10 lat więzienia.

(esp)


komentarze
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.