•  
      Zdjęcia: Archiwum policji
02.11.2018

Złodzieje biżuterii złapani na gorącym uczynku

Trzej złodzieje próbowali się włamać do sklepu jubilerskiego w Piekarach Śląskich.

Złodzieje chcieli wejść do sklepu przez piwnicę, w nocy. Na ich trop wpadli policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu komendy wojewódzkiej policji w Katowicach. W akcji zatrzymania włamywaczy pomagali im antyterroryści.

Trzech mężczyzn złapano na gorącym uczynku. Chcieli ukraść cenną biżuterię. Sprawcy to mieszkańcy Katowic i Dąbrowy Górniczej w wieku 47, 38 i 36 lat. Trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli już zarzut usiłowania włamania, ale jak informuje policja sprawa jest rozwojowa. Niewykluczone, że mają na koncie także inne przestępstwa przeciwko mieniu.

W wynajmowanych przez jednego ze złodziei pomieszczeniu śledczy odnaleźli sprzęt elektroniczny najprawdopodobniej pochodzący z włamania. Łączna wartości zabezpieczonych łupów to blisko 100 tys. zł.

Sąd zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla zatrzymanych. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia. (esp)


komentarze
z gmin
z gmin
z gmin
z gmin
„Gwarek” tygodnik lokalny ukazuje się w trzech powiatach - tarnogórskim, piekarskim i lublinieckim

Wydawca:
Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „GWAREK ŚLĄSKI”

Adres redakcji:
42-600 Tarnowskie Góry
ul. Bytomska 3
Tel. 32-285-26-61, 32-285-27-16
fax 32-285-37-03
Poinformuj Gwarka

Przeczytałem i akceptuję Regulamin serwisu internetowego gwarek.com.pl

 

Administratorem danych osobowych jest Wydawnicza Spółdzielnia Pracy "Gwarek Śląski" z siedzibą w Tarnowskich Górach (42-600) przy ul. Bytomskiej 3. Dane nie będą udostępniane podmiotom innym niż upoważnione na podstawie przepisów prawa lub objęte Twoją zgodą. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do obsługi usług, realizacji zamówienia, marketingu usług własnych administratora danych oraz do rejestracji konta użytkownika w serwisie internetowym GWAREK.COM.PL. W każdym czasie masz prawo do wglądu i poprawiania swoich danych osobowych oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie swoich danych osobowych.